«Не можемо і не будемо чекати». Пам’ятник Леоніду Каденюку поставлять за гроші Зеленського і чиновників — ОП

«Не можемо і не будемо чекати». Пам’ятник Леоніду Каденюку поставлять за гроші Зеленського і чиновників — ОП

Леонід Каденюк готується до експедиції шатла Columbia, 1997 рік (Фото: NASA)

Об этом сообщает Компромат ГРУ


Президент України Володимир Зеленський виділить особисті кошти на створення пам’ятника першому космонавтові незалежної України Леоніду Каденюку.

«За два роки після смерті астронавта на його могилі досі немає облаштованого пам’ятника. На думку глави держави, це неприпустимо», — йдеться в повідомленні Офісу президента в Facebook.

У день народження Каденюка, 28 січня, Зеленський доручив уряду вирішити питання фінансування пам’ятника. В ОП заявили, що механізм, передбачений законодавством, може розтягнути створення меморіалу за державний кошт на кілька років.

«Ми не можемо і не будемо чекати ще два, три або чотири роки, щоб на могилі Героя України нарешті з’явився пам’ятник. Ми зробимо це за особисті кошти», — заявив Зеленський.

Архітектурний проэкт пам’ятника самостійно розробила сім’я Каденюка. Вона також створила благодійний фонд і громадську організацію для збору коштів на встановлення пам’ятника. В ОП повідомили, що глава держави і співробітники Офісу президента і уряду зроблять пожертвування в благодійний фонд. Монумент планують відкрити 19 листопада — в день, коли Каденюк здійснив політ на шатлі Columbia.

Зараз Офіс президента спільно з Міністерством культури і інформполітики працюють над концепцією проєкту зі вшануванню пам’яті українського космонавта. Програму планують втілити в життя до його 70-річчя.

Леонід Каденюк помер 31 січня 2018 року у віці 67 років.

Читайте також:
  • Космічна нація. 10 цікавих фактів про українців у міжпланетному просторі
  • Пам’яті Леоніда Каденюка: що перший астронавт незалежної України розповідав про свій знаменитий політ
  • Зоряний час. Як в 1997 році перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк відкрив країні шлях у космос

У 1997 році він став першим астронавтом незалежної України. Відправившись в космос на американському шатлі Columbia, він провів там 15 діб 16 годин 32 хвилини.

Крім того, він обіймав посаду радника гендиректора Державного космічного агентства України та президента Аерокосмічного товариства.

Редактор: Ніна Григорська

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/pam-yatnik-kadenyuku-zelenskiy-poobicyav-vidiliti-vlasni-groshi-novini-ukrajini-50104363.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя