Нобелівську премію з медицини цьогоріч вручили за відкриття реакції живих клітин на кисень

Нобелівську премію з медицини цьогоріч вручили за відкриття реакції живих клітин на кисень Фото: з вільних джерел

Вчені відкрили молекулярні механізми, які регулюють активність генів у відповідь на різні рівні оксигену. Вони досліджують, як клітини адаптуються до нового рівня оксигену. Важливість відкриття полягає у тому, що це «один із найбільш життєво важливих адаптивних процесів», який формує базу для розуміння впливу оксигену на метаболізм і психологічну функцію. Це також відкриває шлях для нових стратегій боротьби з анемією, раком та іншими хворобами, повідомляє "Громадське". Об этом сообщает tp0542.in.ua со ссылкой на СМИ.

Переможці отримають призову виплату у розмірі 9 мільйонів шведських крон (понад 900 тисячам доларів США).

7 жовтня, у Швеції стартував тиждень присудження Нобелівської премії.
Протягом наступних днів стануть відомі лауреати Нобелівських премій у такій послідовності:
— фізика – 8 жовтня
— хімія – 9 жовтня
— література – 10 жовтня
— премія миру – 11 жовтня
— економіка – 14 жовтня.
У 2018-му Нобелівську премію з фізіології й медицини отримали вчені зі США і Японії Джемс Еліссон і Тасуку Хондзьо за відкриття у сфері боротьби з раком. Вони відкрили терапію, яка використовує у лікуванні раку здатність імунної системи людини атакувати клітини ракової пухлини.
Нагадаємо, що раніше с пеціалісти Стенфордського університету у США змогли викликати у мишей стійкі галюцинації, впливаючи на кору головного мозку.

Джерело статті: “https://ipress.ua/news/nobelivsku_premiyu_z_medytsyny_tsogorich_vruchyly_za_vidkryttya_reaktsii_zhyvyh_klityn_na_kysen_301439.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя